" ПРОФЕСИОНАЛЕН СТАЙЛИНГ " !

" От ПЕТРАНКА МИЛЕВА ТОДОРОВА от Бургас - BG " !
Текущее время: 28 мар 2024, 15:01

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: АЛТЕРНАТИВЕН НАЧИН ЗА ЛЕЧЕНИЕ ДЕПРЕСИЯ ПО МЕТОДА НА ФРАНКЪЛ
СообщениеДобавлено: 20 фев 2017, 03:36 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06 авг 2015, 10:31
Сообщений: 30
АЛТЕРНАТИВЕН НАЧИН ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА ДЕПРЕСИЯ
ПО МЕТОДА НА ВИКТОР ФРАНКЪЛ

Агресивността снижава възможностите на потенциала.
Потенциалът на личността се изявява при възникнала екстремна ситуация.
Манипулирането преобръща съзнанието, увеличава агресивността, снижаваки максималното проявление на потенциала.
Насилието и агресивността растат, там където съществува вакуум, адресирано към личността да го наречем цел. Адресирано към народ, държава да го наречем ценностна система.
Поради задълбочаващата се тенденция в съвременното общество на „загубване” смисъла на съществуванието се пораждат деформации на съзнанието, неудовлетвореност от битието и в крайна сметка деградация на личността.
Психолозите трудно излизат от рамките на догматичната представа за личността. Коренът на „злото” при тях се изкоренява в лечебния процес на следствието, без отстраняване на причината. В глобален смисъл – това е ДУШАТА. След като не умеят да работят с душата, имаме налице една РЕМИСИЯ – временно подобряване на състоянието, но не й излекуване на пациента.
Етапът ТЪРСЕНЕ НА СМИСЪЛА, изразяващ се в себеотдаването на някаква идея, или някакъв човек не е погрешен. Той е жизнено необходим за отдаване на себе си на някакво дело, или на друг човек и по този начин води до осъзнаване на самия себе си. Именно защото, човек може да реализира сам себе си, забравяйки за себе си (за егото си).
Виктор Франкъл за първи път въвежда понятието „ЛОГОТЕРАПИЯ”, лечение със словото.
При все, че смисъла се тълкува главно в ЛОГОПЕДИЯТА, това е съвсем различна терапия.
Самият той преживява неимоверно тежки изпитания като евреин в един от концлагерите на Хитлер. По воля на съдбата оцелява и осмисляйки начина по който това се е получило в неговия случай, анализирайки много други случаи в екстремни обстоятелства, или вакуум, липса на елементарни ценности, потребности на хората, стига до изводи, направили го откривател на тази алтернативна терапия на лечение на депресията.
Чрез отхвърлянето на трудностите, чрез отричането им, сам автора е успял да си изработи ИМУНИТЕТ СРЕЩУ НИХИЛИЗМА. Подпомагането на пациента да си изработи този имунитет чрез ЛОГОТЕРАПИЯ (слово), а не по други пътища (физически, лекуване на тялото, операции), всъщност е ЛЕЧЕНИЕ НА ДУХА и от там намиране отново СМИСЪЛЪТ НА СЪЩЕСТВУВАНИЕТО, воля за живот и реализация.
Не случайно все повече се развиват и разнообразяват формите на холистичната психотерапия, като смехотерапията, например, е именно един такъв алтернативен метод за излизане от точно този вид депресия, за който иде реч.
Бях неволен свидетел на една ситуация, в която на болните от един психодиспансер се осигуряваха объркани конци и парцали от едно аналогично производство, които те разчепкваха. Така ги лекуваха с ТРУДОТЕРАПИЯ.
Имам и друго потвърждение от практиката в ефективността от подобно лечение на депресията. Моя приятелка ми подари два гоблена, които е изработила в момент на такова състояние. Тя сподели, че когато е в най-обострено психическо напрежение си купува гоблен, нашива го и така „се успокоява”.
В близкото минало, пък навярно и сега много хора, при това не само дами, но и господа обичатда плетат. Моя колежка сподели, че когато плете се разтоварва от напрежението и неприятните ситуации в личен и служебен план.
Аз лично си спомням, по време на „нежната революция”, която съвпадна с един доста депресивен период за жените, така наречения „климакс” при мен самата, в един определен момент, започнах да рисувам нестандартни животинки от детските филмчета и след това да ги изработвам от подръчни материали, като детски играчки.
Давайки си сметка едва сега защо съм правила това в определен период от време, осъзнавам, че по този начин съм отнемала напрежението от навлизането в новия обществено-политически строй и в същото време промяна на личния ми статус като жена.
Подчертавам тези факти, за да поставя ударението върху подобни състояния и толкова простичкия начин за лечение, облекчение и излизане от депресивните състояния, които непрекъснато ни дебнат в тези неимоверни античовешки условия и агресивна среда, в която сме поставени не по наша воля, трябва да преодоляваме и да успеем да запазим общочовешките си ценности и уравновесено психическо състояние.
Моето лично мнение, моята лична гледна точка не е, не може и не трябва да бъде панацея от една страна, но от друга дори да помогне на един човек да преодолее собствените си страдания това е успех и удовлетворение.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]



Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Вы можете создать форум бесплатно PHPBB3 на Getbb.Ru, Также возможно сделать готовый форум PHPBB2 на Mybb2.ru
Русская поддержка phpBB